"COMBAT-DAO-FIT"
taoistyczny fitness bojowy

"Combat-Dao-Fit" to połączenie "wewnętrznego" kung fu (nei jia), starożytnych chińskich metod dbałości o zdrowie oraz współczesnego fitness.

"Combat-Dao-Fit" poprawia samopoczucie psychiczne oraz fizyczne, głęboko relaksuje, a przy tym zwiększa umiejętność samoobrony.

"Combat-Dao-Fit" wywodzi się z chińskich "wewnętrznych" sztuk walki, głównie taijiquan (tai chi chuan). Łączy ćwiczenia fizyczne z koncentracją umysłu i kontrolą oddechu, wykorzystuje także techniki medytacyjne.

"Combat-Dao-Fit" w bezstresowej atmosferze uczy samoobrony. Jest to system defensywny, oparty na zasadzie "ustąp, aby zwyciężyć", który umożliwia wygranie walki osobie słabszej fizycznie (np. kobietom).

"Combat-Dao-Fit" wzmacnia nie tylko ciało, ale także psychikę. Uczy kontrolować emocje i zwiększa pewność siebie. Oswaja z kontaktem z drugą osobą. W tym systemie 90% treningu to ćwiczenia w parach, a jedynie 10% to indywidualna praktyka.

"Combat-Dao-Fit" to także trening ogólnorozwojowy zwiększający gibkość i siłę mięśni. Uczy rozluźnienia, poprawia koordynację ruchową, wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.

"Combat-Dao-Fit" nie wymaga specjalnych predyspozycji fizycznych, mogą go ćwiczyć osoby młode oraz starsze.

"Combat-Dao-Fit" umożliwia skuteczne pokonanie stresu, czyli największego wroga XXI wieku.

Twórcą "Combat-Dao-Fit" jest Tomasz Grycan, który od prawie 20 lat studiuje "wewnętrzne" sztuki walki (nei jia) oraz taoistyczne systemy prozdrowotne.

Więcej informacji w serwisie: www.wudang.pl


| Powrót do strony głównej |