magazyn Świat Nei Jia
NR 34 (LUTY 2004)

Kino

"BELLY OF THE BEAST"
Tomasz Grycan

Dwie amerykańskie turystki zostają porwane w Tajlandii. Jak się szybko okazuje, nie jest to dzieło przypadku, bo jedna z nich jest córką senatora. Porywacze mają jednak pecha, druga dziewczyna jest córką Jake'a Hoppera (Steven Seagal), byłego agent CIA. Hopper nie licząc na skuteczność władz, sam wyrusza na Daleki Wschód i wykorzystuje swoje stare znajomości do odnalezienia dziewcząt. Przy okazji odkrywa wielką korupcyjną aferę polityczną.....

  

Co można powiedzieć o tym filmie? Choć Steven Seagal był współautorem scenariusza i jednym z producentów, to po obejrzeniu tego dzieła, odnosi się silne wrażenie, że niezbyt go to wszystko interesowało, jakby nie miał do tego wszystkiego serca. Jego gra jest bardzo sztuczna, a pojedynki na żenującym poziomie i całkowicie absurdalne. W wielu scenach nawet nie wiadomo, kto naprawdę walczy, bo widać tylko zbliżenie rąk lub nóg.

W finałowej scenie Seagal używa sztuki taijiquan i "wystrzeliwuje" swojego przeciwnika techniką znaną każdemu miłośnikowi "24 form pekińskich". Po obejrzeniu "Belly of The Beast", można dojść do wniosku, że Steven pomału upodabnia się do Davida Carradine'a i niedługo może zastąpić go w serialu "Legendy Kung Fu".

  

O jakości filmu może świadczyć też to, że nie pojawił się on w kinach, tylko od razu trafił do dystrybucji na płytach DVD. Wytwórnia nie zainwestowała nawet w odpowiednią reklamę i nie stworzyła dla tego tytułu serwisu internetowego.

Nie wszystko w "Belly of The Beast" jest kiepskie, kilka pomysłów jest ciekawych. Na przykład bardzo spodobał mi się sposób przenoszenie informacji przez ruch oporu. Żałuję, że w naszym kraju listonoszki nie dostarczają tak korespondencji. A tak na marginesie, trochę dziwię się, że Steven Seagal tak szybko przeczytał list od partyzantów. Ja na jego miejscu dokładnie sprawdziłbym czy gdzieś nie zapisano jeszcze postscriptum....

Obsada:
Steven Seagal = Jake Hopper
Byron Mann = Sunti
Monica Lo = Lulu
Tom Wu = generał Jantapan
Sarah Malukul Lane = Jessica Hopper
Patrick Robinson = Leon Washington
Vincent Riotta = Fitch McQuad
Norman Veeratum = Suthep
Elidh MacQueen = Sara Winthorpe
Chau Siu Tung = Kong
Kevork Malikyan = Fernand Zadir
Pongpat Wachirabunjong = Mongkol
Max Ruddock = Russel
Martin McDougall = Tom Collins
Ian Robinson = Tom Blake
Colin Stinton = Jim Cox
Wannakit Sirioput = Tommy Taipei
 
reżyseria = Siu-Tung Ching
scenariusz = Steven Seagal, James Townsend
produkcja = Jamie Brown, John Thompson, Charles Wang, Randall Emmett, Steven Seagal

Gatunek:
akcja

Rok produkcji: 2003

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.