magazyn Świat Nei Jia
NR 49 (LIPIEC 2012)

Qigong

MISTRZYNI DAISY LEE
Halina Kozioł

Daisy Lee jest z pochodzenia Chinką mieszkającą na Hawajach. Prowadzi własny ośrodek, położony na wyspie Kaua'i, w którym stosuje Qigong jako metodę wzmacniającą organizm oraz wspomagającą tradycyjne leczenie. Co roku prowadzi warsztaty w USA, Japonii, Chinach, Australii i Europie. Jest doświadczonym nauczycielem certyfikowanym przez Qigong National Association of America, oraz amerykańskim członkiem zarządu International Qigong Science Association z siedzibą w Pekinie.

Daisy Lee oraz Francesco Garipolli sa twórcami filmu dokumentalnego o chińskich mistrzach Qigong, wyświetlanego w kilku stacjach telewizyjnych w Północnej Ameryce i obejrzanego przez ponad 100 milionów widzów, oraz kilkakrotnie nagradzanego filmu instruktażowego (dostępnego na DVD) prezentującego ćwiczenia Qigong.

Daisy jest jednym z głównych nauczycieli Gaiam (organizacji propagującej zdrowy i świadomy styl życia). Jej program jest stosowany w szpitalach, szkołach, firmach korporacyjnych, a także w więzieniach, gdzie poziom stresu jest najwyższy. Z jej programów korzystają sportowcy oraz ludzie biznesu w celu zredukowania poziomu stresu oraz zwiększenia własnej efektywności. Prowadzi również zajęcia z dziećmi, młodzieżą oraz ludźmi starszymi.

Jej autorska forma Radiant Lotus Qigong (Czikung Promiennego Lotosu) zdobyła duże uznanie i cieszy sie ogromnym zainteresowaniem kobiet na całym świecie. Styl ten łączy medyczny Qigong (jako formę samo leczenia), automasaż i akupresurę, wykorzystuje dźwięki o specyficznej wibracji stosowane w Tybecie oraz piękne, płynne ćwiczenia, które stymulują przepływ energii w kanałach energetycznych, poprawiają postawę i zwiększają jasność umysłu. Wymienione techniki lecznicze oraz wzmacniające organizm pomagają kobietom pielęgnować emocjonalną i fizyczną harmonią, wewnętrzną siłę, umiłowanie życia oraz troskę o siebie i innych. Mogą one być stosowane w leczeniu: zespołu napięcia przedmiesiączkowego, włókniaków, cyst, zaburzeń równowagi hormonalnej, uderzeń gorąca.

Więcej informacji na stronach internetowych:
www.kahunavalley.org
www.radiantlotusqigong.com
adres e-mailowy: radiantlotus@gmail.com

Warsztaty w Oświęcimiu 14 - 15 lipiec 2012
Informacje i zapisy:
Halina Kozioł
tel. 0-509 079 488
www.taichi-qigongszkola.pl

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.