magazyn Świat Nei Jia
NR 37 (SIERPIEŃ 2004)

POLSKIE STOWARZYSZENIE HUNG GAR KUNG FU NA FESTIWALU WU SHU 2-4 LIPIEC 2004
Anna Błaszczak

W pierwszy wakacyjny weekend reprezentacja Polskiego Stowarzyszenia Hung Gar Kung Fu brała udział w wielkiej międzynarodowej gali poświęconej Kung Fu i kulturze chińskiej. Trzydniowa impreza pod nazwą Wielki Międzynarodowy Festiwal Wu Shu łączyła w sobie trzy turnieje różnej rangi. Cały festiwal odbywał się w Warszawie na Hali Sportowej "Koło". Oficjalne rozpoczęcie odbyło się 2 lipca o godzinie 12:30.

Pierwszy dzień zawodów, czyli III Mistrzostwa Świata Hung Gar zgromadził reprezentacje z 15 krajów, wśród których znalazła się też reprezentacja PSHGKF startując w formach Hung Gar w różnych kategoriach.

Konkurencjami rozgrywanymi na MŚ Hung Gar były między innymi: zaawansowane formy ręczne, krótkie formy ręczne, formy z bronią długą i formy z bronią różną. Sędziowie na zawodach oprócz sędziów z Polskiego Związku Wu Shu byli z Singapuru, Chin, Włoch, i Niemiec. Uwieńczeniem pierwszego dnia festiwalu był prawie godzinny pokaz Wu Shu w wykonaniu chińskiej reprezentacji pokazowej z Pekinu. Ostatnim punktem programu pierwszego dnia zawodów był Taniec Lwa w wykonaniu reprezentacji z różnych krajów.

Dla reprezentacji Polskiego Stowarzyszenia Hyng Gar Kung Fu udział w III Mistrzostwach Świata Hung Gar okazał się bardzo owocny: złoty medal w konkurencji form krótkich ręcznych w kategorii do 10 lat zdobył Antek Żochowski; w tej samej konkurencji ale w kategorii 11-13lat złoto zdobył Maciej Gabryszewski, a srebro Miłosz Grefkowicz. Następne medale przypadły w udziale paniom: w konkurencji form ręcznych krótkich w kategorii 17-33 lata złoty medal zdobyła Anna Błaszczak a srebrny Margita Kaczanowska. Kolejne dwa medale również otrzymała Anna Błaszczak: Złoto w konkurencji form z bronią długą i srebro w konkurencji form ręcznych zaawansowanych. Należy nadmienić, że doskonałym przykładem dla zawodników z PSHGKF był Prezes Stowarzyszenia SiFu Jacek Świątkowski, który zdobył złoty i srebrny medal w konkurencji form krótkich i zaawansowanych w kategorii powyżej 34 lat.

Drugi dzień festiwalu skoncentrowany był na propagowaniu szeroko pojętej kultury chińskiej. Były to VIII Mistrzostwa Świata Chin Woo. W programie była między innymi kaligrafia, malarstwo i chińskie szachy.

Trzeci, ostatni dzień festiwalu, czyli X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Wu Shu przebiegał pod znakiem sandy, czyli walki sportowej w Kung Fu. W tym dniu Polskie Stowarzyszenie Hung Gar Kung Fu pokazało, że pomimo tradycyjnego charakteru prowadzonych treningów ma również wielu znakomitych zawodników w walce sportowej. Każda kategoria wagowa zaowocowała jakimiś medalami. Podsumowując ostatni dzień zawodów Polskie Stowarzyszenie Hung Gar Kung Fu zdobyło 2 złote, 2 srebrne i 8 brązowych medali.

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.