Kolorowy napis z ideogramami: Świat Nei Jia

NR 8 (PAŹDZIERNIK 1999)


logo Viet Vo DaoSylwester Zych
Hac Ho ( Czarny Tygrys )
( 1957 - 1999 )

Śmierć Przyjaciela,

Jest i był moim bliskim przyjacielem. Był wspaniałym kolegą, jednym z najlepszych i najstarszych po względem stażu trenerów w naszej organizacji. Zawsze skromny, koleżeński, nigdy nie skarżył się na swój los. Jak prawdziwy Vo Si, wojownik Viet Vo Dao walczył z przeciwnościami losu. Był i jest jednym z nas, Viet Vo Dao Sinh.

W roku 1978 przyszedł pierwszy raz do sekcji, którą prowadziłem w Wołominie. Od początku był wzorem sumienności i pracowitości. Tak więc kiedy wróciłem do Warszawy z przyjemnością przekazałem sekcję Sylwkowi. Nie pomyliłem się. Stał się doskonałym trenerem. Jego wychowankowie z dumą mówią o swoim trenerze. Ja z dumą mogłem powiedzieć, że mój uczeń i przyjaciel idzie drogą naszych ideałów w Viet Vo Dao.

Twoja śmierć Sylwku jest dla mnie i naszych przyjaciół z Viet Vo Dao wielkim ciosem. Mówi się, że nie ma ludzi nie zastąpionych, być może, ale na pewno nie ma przyjaciół,
o których można byłoby to powiedzieć.

Twoja praca będzie kontynuowana przez twoich uczniów. My twoi przyjaciele i Huynh De, bracia w sztuce Viet Vo Dao nie zapomnimy o twojej rodzinie - my wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną Viet Vo Dao. Nasza sztuka walki złączyła nas nie tylko na treningu, ale przede wszystkim w trudnych chwilach gdzie poprzez wzajemną pomoc możemy być wierni naszym ideałom.

" Być silnym, to znaczy być pożytecznym".

Żegnając Ciebie Sylwku mamy w pamięci te wszystkie chwile, które tak zbliżały nas do siebie, umacniały naszą przyjaźń, pozwalały pokonać prozę naszego życia.

Żegnając Ciebie składamy nasz ukłon LE, wyraz szacunku dla Ciebie.

Dung Tien Ryszard Jóźwiak i przyjaciele z Polskiej Unii Kem Vo Combat

PS.

Mistrz Sylwester Zych był instruktorem w wołomińskim klubie Polskiej Uni kem Vo Combat - Hac Ho. Posiadał stopień 3 dang International VVD oraz 5 dan Kempo Tai Jutsu.

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.