Kolorowy napis z ideogramami: Świat Nei Jia

NR 23 (KWIECIEŃ 2002)

Chen Taijiquan

JAN SILBERSTORFF PONOWNIE W POLSCE
KRAKÓW, 28-30.03.2002 r.
Konrad Dynarowicz

kdynarowicz@linart.pl

Po raz drugi w tym roku przebywał w Polsce Jan Silberstorff, uczeń Wielkiego Mistrza Chen Xiaowanga, spadkobiercy stylu Chen Taijiquan. Organizatorem warsztatów był Jaromir Śniegowski z "Polskiego Towarzystwa Rozwoju Chen Taijiquan". Program ich był identyczny jak warsztatów w styczniu b.r. (patrz relacja). Jan korygował zarówno ruchy form (lao jia yi lu, lao jia er lu) i ćwiczeń pchających dłoni (tui shou), jak i też objaśniał (szczególnie dotyczyło to tui shou) ich wewnętrzną ideę. Jeśli uczeń nie jest przygotowany nie będzie mógł zrozumieć bardziej zaawansowanych umiejętności. Dlatego materiał tych warsztatów był kontynuacją poprzednich. Tylko w ten sposób można poczynić postępy, szczególnie w ćwiczeniach pchających dłoni (tui shou).

Wizyta ta była niejako wstępem do seminarium z W.M. Chen Xiaowangiem w maju b.r. jak i zapowiedzianej wizyty syna mistrza Chena, Chen Yingjuna w miesiącach jesiennych. Zaproponowany został również wspólny polsko-niemiecki obóz Chen Taijiquan w okresie zimowym.

PS. Coraz więcej praktyków Taijiquan w Polsce zaczyna tak naprawdę ćwiczyć tui shou. Oprócz "Polskiego Towarzystwa Rozwoju Chen Taijiquan" oraz "World Chen Taijiquan Association - Poland", jeszcze tylko przedstawicielstwo "YMAA" w Polsce organizuje regularnie seminaria poświęcone pchającym dłoniom.

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.