magazyn Świat Nei Jia
NR 40 (LUTY-MAJ 2005)
JUBILEUSZOWE WYDANIE

Chen Taijiquan

POLSKO-NIEMIECKI OBÓZ ZIMOWY CHEN TAIJIQUAN W LANCKORONIE
Tomasz Grycan

W dniach 7-12 luty 2005 r. odbył się w Lanckoronie kolejny zimowy obóz chen taijiquan prowadzony przez Jana Silberstorffa, zaawansowanego ucznia mistrza Chen Xiaowanga. Tak samo jak w ubiegłych latach, tak i tym razem w imprezie uczestniczyli pasjonaci taiji z wielu miast Polski i Niemiec. Jak zwykle panowała bardzo przyjazna atmosfera i olbrzymie zaangażowanie w praktykę. Każdy starał się jak najlepiej wykorzystać kontakt z tak wysokiej klasy ekspertem. Większość osób ćwiczyło także pomiędzy treningami i wymieniali się ze sobą swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Jan Silberstorff    Jan Silberstorff

W czasie obozu Jan Silberstorff bardzo dokładnie przedstawił "chan si gong" (ćwiczenia "rozwijania jedwabnego kokonu"), a także formy "Laojia Yilu" i "Laojia Erlu" ("wybuchowe pięści") oraz Tui Shou ("Pchające Dłonie"). Zajęcia odbywały się w dwóch grupach: początkujących i bardziej zaawansowanych, więc każdy mógł w pełni skorzystać z tej imprezy.

Oprócz praktycznych ćwiczeń na sali był także specjalny czas poświęcony na teorię. Odbyły się wykłady, na których można było zapytać Silberstorffa o różne zagadnienia związane z tematyką taijiquan. Jan cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania i starał się jak najbardziej dokładnie przekazać wszystkie niuanse związane z głęboką praktyką.

Silberstorff opowiadał też o swoim pobycie na Sri Lance i specjalnej pomocy zainicjowanej przez "World Chen Tai Ji Association - Germany" dla osób dotkniętych katastrofą tsunami. Niektórzy z uczestników obozu, przed przyjazdem na tą imprezę, zrobili zbiórkę pieniędzy w swoich miastach i przekazali je Janowi. Informacje na temat tej akcji można znaleźć na stronie www.wctag.de

W czasie obozu wyświetlany był film "Tai Chi - Eine Reise zu den Quellen der Kraft", który na początku czerwca będzie emitowany w telewizji "Arte".

Kontakt z Janem Silberstorffem jest bardzo inspirujący i na pewno warto korzystać z jego różnych seminariów w naszym kraju. Kolejny zimowy obóz planowany jest na 2 - 11 lutego 2006 r. Gorąco zachęcam do udziału w nim.

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.