magazyn Świat Nei Jia
NR 35 (KWIECIEŃ 2004)
SPECJALNE JUBILEUSZOWE WYDANIE

plakat

Kino

"KILL BILL" VOL. II
Tomasz Grycan

Panna młoda, Beatrix Kiddo, zdradzona przez swoich dawnych towarzyszy, konsekwentnie mści się dalej. Po zabiciu Vernity Green i O-Ren Ishii, czas na kolejne osoby z listy. Pierwszym celem jest Budd, a ostatnim ma być Bill. Sytuacja znacznie się komplikuje, gdy Beatrix dowiaduje się, że jej córka, którą uważała za zmarłą, jednak żyje....

 

Pierwsza część tej opowieści była dla wszystkich pełnym zaskoczeniem. Widzowie przez kilkanaście początkowych minut zastanawiali się lekko zszokowani o co w tym wszystkim chodzi, dlaczego na ekranie pokazuje się aż tyle brutalnych scen. Powoli poznawali burzliwą historię zemsty panny młodej i wchodzili w klimat tego dzieła. Druga część nie jest już taką niespodzianką, bo wiadomo czego można się spodziewać po kontynuacji tej historii. Tak jak poprzednio, tak i teraz miecze są dalej ulubioną bronią bohaterów.

 

Quentin Tarantino jest mistrzem mieszania gatunków i królem czarnego humoru. W "Kill Bill" występuje wszystko, od filmu gangsterskiego i samurajskiego, do kung fu i anime, a nawet westernu i horroru. Wytrawni kinomani znajdą tutaj wiele cytatów. Nie dla każdego taki koktajl jest strawialny i nie każdy będzie potrafił odnaleźć się w tym specyficznym świecie. Jednak ci, którzy lubią twórczość Tarantino, powinni docenić tą "bogatą opowieść".

 
 

Obsada:
Uma Thurman = panna młoda/ Beatrix Kiddo
David Carradine = Bill
Daryl Hannah = Elle Driver
Michael Madsen = Budd
Chia Hui Liu = Pei Mei
Quentin Tarantino = Pei Mei (głos)
 
Reżyseria, scenariusz, produkcja = Quentin Tarantino
Muzyka = Robert Rodriguez, RZA, Lars Ulrich
Zdjęcia = Robert Richardson

Gatunek:
akcja/thriller/dramat/kryminał

Produkcja:
USA, 2004

Internet:
www.kill-bill.com
www.killbill.jp

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.