Kolorowy napis z ideogramami: Świat Nei Jia

NR 7 (CZERWIEC 1999)


Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono je na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły.
Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo.

Spis treści

 1. Wstęp.
 2. Prezentacja styli

 3. Baguazhang - Styl Dłoni Ośmiu Trygramów.
  Viet Vo Dao - Historia wietnamskiej sztuki walki.
 4. Prezentacja mistrzów

 5. Yao Chengguang - mistrz Yiquan.
  Yu Tiancheng - wielki mistrz stylu Modliszki.
 6. Chi Kung

 7. Osiem Kawałków Brokatu - Pa Tuan Chin (część 4).
 8. Początek drogi

 9. O medytacji.
 10. Prezentacja szkół

 11. Międzynarodowa Szkoła Tai Chi Chuan Tomasza Nowakowskiego.
 12. Vo Vietnam - Sztuka walki z Wietnamu.
Powrót do strony głównej.

Wstęp

"Świat Nei Jia" jest magazynem wydawanym społecznie, żaden z autorów tekstów nie dostaje za nie pieniędzy. Ukazuje się on tylko dla tego, że znajdują się osoby, które chcą się podzielić swoją wiedzą z innymi.
Życie nauczycieli sztuk walki w naszym kraju nie jest łatwe. Bardzo trudno jest utrzymać się tylko z uczenia. Najczęściej pracują oni gdzieś na "pełny etat", a po pracy prowadzą (za niewielkie pieniądze) zajęcia kilka razy w tygodniu. Muszą mieć też czas dla rodziny i oczywiście na własną codzienną praktykę.
Przy takim trybie życia trudno jest znaleźć chwile, aby napisać jakiś tekst dla czasopisma . Dlatego należy mieć duży szacunek dla ludzi, którzy z takim poświęceniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Badźcie wyrozumiali czekając na każde następne wydanie "Świata Nei Jia". Może się on ukazać, dopiero kiedy nadejdzie odpowiednia ilość materiału. Stąd biorą się te ostatnie opóźnienia w jego ukazywaniu się.

Jeżeli chcecie czytać o stylach przez siebie uprawianych, przekonajcie swoich nauczycieli do podzielenia się z innymi swoimi materiałami. "Świat Nei Jia" otwarty jest na współpracę ze wszystkimi.

W ostatnich tygodniach powiększyła się ilość polskich stron WWW o sztukach walki. Adresy niektórych z nich możecie znaleźć tutaj. Pamiętajcie o ich częstym odwiedzaniu, bo są stale uaktualniane.
Magazyn "Karate - Kung Fu" (jedno z najlepszych polskich pism o sztukach walki) doczekał się swojej internetowej strony. Oto jej adres: http://www.karate-kungfu.com.pl .

Jeśli chcecie aktywnie spędzić wakacje, skorzystajcie z możliwości udziału w różnych letnich obozach i seminariach. Informacje o nich można znaleźć na internetowych stronach klubów.

Następny numer "Świata Nei Jia" ukaże się po wakacjach.

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.