Kolorowy napis z ideogramami: Świat Nei Jia

NR 8 (PAŹDZIERNIK 1999)


Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono je na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo.

Spis treści

 1. Wstęp.
 2. Sylwester Zych.
 3. Prezentacja styli
  System Szponów Orła.
 4. Prezentacja mistrzów
  Pekińscy mistrzowie Yiquan.
 5. Zbawić świat, ucząc zabijać.
 6. Początek drogi
  Teoria ruchów Taijiquan.
 7. Nowości wydawnicze.
 8. Wykaz Klubów Polskiej Unii Kem Vo Combat.

Powrót do strony głównej.


Wstęp

Numer ósmy "Świata Nei Jia" ukazał się po dłuższej przerwie, spowodowanej opóźnieniami w nadchodzeniu tekstów. Kilku autorów obiecało swoje artykuły, lecz do dnia dzisiejszego nie dotarły do mnie. Stąd kilkukrotne przekładanie jego wydania (pierwotnie miał to być początek września, a jest koniec października). Musicie pamiętać, że ten magazyn wychodzi tylko dzięki pasji ludzi uprawiających wschodnie sztuki walki, którzy poświęcają swój prywatny czas, by podzielić się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem. Nie dostają za to żadnych honorariów, pismo wydawane jest społecznie.

Jest to też uwaga do tych czytelników, którzy krytykują dobór autorów lub tematy artykułów tutaj publikowanych. Jeśli chcecie czytać o stylach, które Was interesują, przekonajcie swoich nauczycieli, aby coś dla tego magazynu napisali. Jest on zawsze otwarty na współpracę ze wszystkimi.

Często przysyłacie listy z pytaniami o adresy ośrodków, nauczycieli różnych sztuk walki, a także materiały (książki, kasety wideo itp.) z nimi związane. Wielokrotnie nie mogłem Wam zbyt wiele pomóc. Aby jakoś temu zaradzić, powstał Kącik Wzajemnej Pomocy (KWP).

Od tego wydania, aby ułatwić Wam odnalezienie dobrego nauczyciela, w każdym numerze będzie lista (adresy) ośrodków różnych organizacji działających w Polsce. Na początek wykaz klubów Polskiej Unii Kem Vo Combat.

Do tej pory "Świat Nei Jia" działał tylko w jedna stronę. To znaczy, wpisywaliście w przeglądarce internetowej adres tej strony i mogliście u siebie przeczytać zawarte w niej teksty. Informacji zwrotnej (e-mail z Waszymi uwagami), biorąc pod uwagę liczbę odwiedzin, było bardzo mało. Po raz pierwszy macie okazję w prosty i łatwy sposób, przekazać swoje opinie na temat tego magazynu. Wystarczy tylko wypełnić małą ankietę. Spróbujcie włożyć w to trochę "wysiłku intelektualnego" :-). Wśród kilku ankiet, które już nadeszły, znalazło się parę wypełnionych tylko w miejscach wyboru różnych opcji (jednego "kliknięcia" myszką). Pytania z miejscem na wpisanie własnych uwag były puste.

Pomimo wielu przemian jakie zaszły w naszym kraju, wciąż trudno jest nabyć wartościową literaturę na temat Dalekowschodnich sztuk walki. Ukazują się tylko bardzo powierzchowne pozycje. Dlatego gorąco polecam zaglądanie na stronę Wydawnictwa YMAA, które wydaje książki i kasety prawdziwych ekspertów.

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.