Kolorowy napis z ideogramami: Świat Nei Jia

NR 11 (KWIECIEŃ 2000)


Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono je na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo.

Spis treści

Wstęp
Prezentacja styli
* Iaido
Yiquan
* Chengbao Zhuang
Chi Kung
* Klucz do zdrowia i długowieczności - Shaolin Chi Kung (część I)
* Shaolin Luohan Zhuang Kung - Shaolin Chi Kung (część II)
Viet Vo Dao
Szkoła Vovinam Viet Vo Dao
Początek drogi
* Shaolin Luohan Quan i Buddyzm Ch'an
* Kata - forma doskonała
Staż Euro Viet Vo Dao
Historie prawdziwe, legendy i baśnie
* Stary mnich
* Z "Anegdot o misztrzach i uczniach domu Hu". Część III
Oddziały Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Wu Shu "Nan Bei" w Polsce

Powrót do strony głównej.


Wstęp

Witam w jubileuszowym numerze "Świata Nei Jia". Dwa lata temu w marcu 1998 roku ukazało się jego pierwsze, eksperymentalne wydanie. Od tego czasu magazyn wrósł się na stałe w polski internet i zdobył sobie wiernych czytelników. Przez te dwa lata na jego łamach ukazywały się artykuły największych polskich ekspertów sztuk walki.

Czynię starania, aby w najbliższym czasie poszerzyć jego tematykę o inne style dotąd nie prezentowane, np. Aikido, Karate, Capoeira, Kalaka itp.. Zobaczymy na ile uda mi się to zrealizować. Jeżeli chcecie czytać o stylach przez siebie uprawianych, przekonajcie swoich nauczycieli do podzielenia się z innymi swoją wiedzą i zgromadzonymi przez lata materiałami.
Chciałbym jeszcze raz przypomnieć, że Internetowy Magazyn "Świat Nei Jia" i inne strony mojego serwisu, mają za główny cel propagowanie Sztuk Walki. Wszystkich, nie jednego stylu czy grupy instruktorów. Jestem otwarty na współpracę z każdą organizacją, jak i z pojedynczymi osobami (pasjonatami). Jeżeli chcecie się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, napiszcie do mnie. Pamiętajcie tylko o zachowaniu praw autorskich nadsyłanych artykułów.

Jeżeli przysyłacie do mnie listy, które mają być opublikowane w "Kąciku Wzajemnej Pomocy", w tytule listu napiszcie "KWP". W przeciwnym wypadku nie wiem czy pytania w liście są skierowane tylko do mnie czy do wszystkich. Z tego powodu często odsyłam taki list i proszę o potwierdzenie, a przez to następuje opóźnienie w jego publikacji.

Zmieniły się dane adresowe "Centrum Choy Li Fut i Tai Chi Chuan". Oto nowe telefony: 0-605 386 729, 0-502 634 812 oraz e-mail: choylifut@choylifut.w.pl
Zmianie uległ także e-mail: Sławomira Pawłowskiego (Gdyńska Szkoła Shaolin Kung Fu), oto aktualny: luohan@poczta.wp.pl

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.