Kolorowy napis z ideogramami: Świat Nei Jia

NR 28 (LUTY 2003)

Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono go na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo (jako jedną stronę).

Spis treści:

Powrót do strony głównej


Wstęp

Witam w lutowym numerze "Świata Nei Jia". Tym razem ukazał się on z kilkunastodniowym opóźnieniem, bo tuż przed publikacją magazynu w internecie, miałem poważną awarię komputera i zajęło mi trochę czasu odzyskanie wszystkich danych. Ten niewielki poślizg czasowy miał też swoją pozytywną stronę, bo dostałem nowe teksty, które mogłem tu zamieścić.

Od pewnego czasu obserwuję dość dziwne zjawisko. Czytelnicy artykułów zamieszczanych w tym magazynie, bardzo mocno identyfikują mnie z publikowanymi tekstami. Kiedy mają jakieś pytania do ich treści, zamiast skontaktować się bezpośrednio z ich autorem (e-mail jest praktycznie przy każdym artykule), piszą od razu do mnie. Pamiętajcie, że mój magazyn wychodzi już od kilku lat i jest w nim kilkadziesiąt tekstów, a więc jest to olbrzymia ilość materiału, a ja naprawdę nie znam się na wszystkim... :). Lepiej zasięgnąć porady u źródła.

I jeszcze jedno. Posiadam zgodę autorów na publikowanie ich tekstów w tym magazynie, ale tylko w moim serwisie. Nie mogę decydować czy możliwe jest wykorzystanie ich materiałów gdzieś indziej. Kontaktujcie się w tej sprawie bezpośrednio z nimi, a nie ze mną.

Ostatnio jestem zasypywany listami od osób, które chcą poćwiczyć naprawdę solidnie Kung Fu u samego "źródła" czyli w Chinach, a najlepiej bezpośrednio w klasztorze "Shaolin". Nie posiadam informacji na temat możliwości zostania mnichem lub mniszką w tym klasztorze. Sugeruję kontakt z ekspertami tego stylu w Polsce (np. "Polskie Stowarzyszenie Shaolin Kung Fu"), może oni będą w stanie Wam pomóc.

W kwietniu ukaże się jubileuszowy numer "Świata Nei Jia". Minie już 5 lat... :). Zapraszam wszystkich do przysyłania materiałów do tego specjalnego wydania. A na razie czytajcie to, co dla Was tym razem przygotowałem.

Tomasz Grycan

P.S.
Gorąco zachęcam wszystkich pragnących poćwiczyć Taijiquan u "źródła", do udziału w seminarium Wielkiego Mistrza Chen Xiaowanga (spadkobiercy stylu Chen Taijiquan), które odbędzie się we Wrocławiu w dniach 1-5 maja 2003 r.. Szczegóły na ten temat można znaleźć w internetowym serwisie "World Chen Taiji Association - Poland" (www.chentaiji.pl) lub w moim dziale "Wydarzenia".

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.