magazyn Świat Nei Jia
NR 29 (KWIECIEŃ 2003)
SPECJALNE JUBILEUSZOWE WYDANIE

Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono go na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo (jako jedną stronę).

Spis treści:

Powrót do strony głównej


WSTĘP

Witam w jubileuszowym wydaniu. Mój internetowy magazyn "Świat Nie Jia" ma już pięć lat. To zadziwiające jak ten czas szybko minął. Nie zauważyłem nawet, kiedy to się stało.... Powiem nieskromnie, że (jak na jedną osobę) wykonałem kawał dobrej roboty.... Przyznaję też, że były i chwile zwątpienia. Wiele razy kiedy widziałem jak kradziona jest moja praca i ktoś inny w internecie podpisuje się pod moim dziełem, myśłem o zamknięciu tego serwisu. Sam nie wiem dlaczego wciąż tworzę ten magazyn i staram się rozwijać go jeszcze bardziej.... Jeśli starczy mi zapału, może uda się jakoś dotrwać do kolejnego dużego jubileuszu....

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim autorom tekstów, którzy przez te lata przysyłali mi swoje artykuły. Bez nich moje strony nie mogły by istnieć. Mam cichą nadzieję, że wkrótce włączą się do tego także nowe osoby, przedstawiciele innych sztuk walki (np. Aikido i Karate), udostępniając swoje materiały. Moim zamiarem jest, aby ten magazyn był jeszcze bardziej bogatszy tematycznie.

Przypominam, że "Świat Nei Jia" jak i inne strony mojego serwisu, mają za główny cel propagowanie Sztuk Walki. Wszystkich, nie jednego stylu czy grupy instruktorów. Jestem otwarty na współpracę z każdą organizacją, jak i z pojedynczymi osobami (pasjonatami). Jeżeli chcecie się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, napiszcie do mnie. Pamiętajcie tylko o zachowaniu praw autorskich nadsyłanych materiałów.

Pomimo tego, że od samego początku tworzę ten magazyn, jak i cały ten serwis, całkowicie samodzielnie, a na stronie głównej wyraźnie pisze: "Witaj na stronie: TOMASZA GRYCANA", ciągle dostaję bardzo dużo listów skierowanych do mnie w liczbie mnogiej. Przyznaję, że jest to irytujące. Jak mam traktować e-mail, w którym nadawca w pierwszych słowach pisze, że jest stałym czytelnikiem mojego magazynu, a zaraz potem zwraca się do mnie w liczbie mnogiej?
Aby tym "opornym" jakoś bardziej dać do zrozumienie, że ten serwis jest tylko moim dziełem, zmieniłem trochę logo magazynu. Może teraz będzie to bardziej czytelne.

W pierwszym "zerowym" numerze "Świata Nei Jia" w marcu 1998 r. ukazał się mój artykuł "Predyspozycje". Ponieważ jego temat jest wciąż aktualny, postanowiłem umieścić w tym jubileuszowym wydaniu, jego poprawioną i rozszerzoną wersję. To taka klamra spinająca te ostatnie pięć lat.

Życzę owocnej lektury specjalnego wydania "Świata Nei Jia".

Tomasz Grycan

P.S.
"Webring polskich stron chińskich sztuk walki" zakończył swoją działalność.

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.