magazyn Świat Nei Jia
NR 34 (LUTY 2004)

Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono go na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo (jako jedną stronę).

Spis treści:

Powrót do strony głównej


WSTĘP

Witam w kolejnym wydaniu magazynu.

Na początek najważniejsza informacja. W końcu udało mi się wykupić własną domenę (www.neijia.net) i miejsce na serwerze. W najbliższych tygodniach będę powoli tworzył nowy serwis i następne wydanie magazynu, specjalne jubileuszowe na 6-lecie istnienia, ukaże się już w nowym miejscu.
To wszystko mogło się zdarzyć tylko dzięki finansowemu wsparciu: Agnieszki, Andrzeja, Arkadiusza, Dominika, Doroty, Marcina i Sławka. Dołożyłem brakującą resztę i na kilka miesięcy niezależny byt tego serwisu jest zapewniony. Chciałbym tym wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie podziękować za pomoc. Mam nadzieję, że inni także włączą się do tej akcji i od czasu do czasu wrzucą swój grosik, a dzięki temu te strony będą miały długą egzystencję w wirtualnym świecie, za którą niestety również trzeba płacić.

Dostaję listy od osób, które piszą, że mój magazyn jest czymś bardzo cennym dla nich i dziękują za moją pracę. Przepraszają za to, że nie mogą wesprzeć finansowo tego serwisu, bo ich sytuacja materialna nie pozwala na to. Doskonale rozumiem to, bo sam mam takie same problemy. Serdecznie dziękuję za te wszystkie słowa wsparcia, one naprawdę się przydają. W chwilach zwątpienia, kiedy pojawiają się myśli, że nie warto dalej tego kontynuować, czytam takie e-maile i rodzą się nowe siły do pracy. Dzięki temu tworzę ten magazyn już kilka lat i wciąż on istnieje. Mam sporo nowych pomysłów i jeśli wszystko pójdzie dobrze, już wkrótce zobaczycie ich efekty.

A teraz trochę na temat korespondencji, która do mnie przychodzi.


Przyznaję, że Wasze listy wprawiają mnie w coraz większe zdumienie. Spora część internautów uważa mnie za osobę, która biegle włada co najmniej kilkunastoma wschodnimi językami (np.: chiński, japoński, koreański, sanskryt, tybetański, wietnamski, itp.) i zasypują mnie prośbami o przetłumaczenie swoich imion, różnych zwrotów lub całych tekstów. To zjawisko w ostatnim czasie nasila się coraz bardziej. Zupełnie nie rozumiem skąd przyszło Wam to do głowy. Aby rozwiać te nieporozumienia jednoznacznie stwierdzam, że w chwili obecnej nie znam żadnego z dalekowschodnich języków. Nie przysyłajcie mi zatem tego typu listów.


Część osób pomyliło mnie chyba z osobą Św. Mikołaja. Ciągle przychodzą e-maile z prośbami o przesłanie czasopism, książek, kaset wideo, płyt CD i DVD poświęconych sztukom walki. Jednoznacznie stwierdzam, że nie jestem tym Panem z długą siwą brodą i nie rozdaję prezentów.


Niektórzy domagają się, aby w tym serwisie publikować całe książki instruktażowe o sztukach walki oraz filmy do nich, tak aby każdy mógł sobie je ściągnąć w domu. Pomysł świetny, tylko kto zapłaci autorom tych materiałów? Pisałem o tym już wielokrotnie, ale napiszę jeszcze raz. Nie będę łamał praw autorskich. Każdy twórca ma prawo do uczciwej zapłaty za swoją pracę. Ten magazyn dostajecie za darmo, bo autorzy tekstów są pasjonatami i udostępniają swoje artykuły nieodpłatnie, aby szerzej propagować sztuki walki.
Kiedy czytam e-maile, odnoszę wrażenie, że bardzo wielu nie potrafi docenić pracy innych. Z tych listów emanuje czysty egoizm. Ciągle powtarza się tylko: "chcę coś dostać"....
W przyszłości zamierzam stworzyć specjalny dział multimedialny z różnymi filmikami, które będą mogły zobrazować wielkie bogactwo różnych styli na świecie, ale będą to tylko krótkie prezentacje i dokumenty.


Zapraszam do uważnej lektury magazynu.

Tomasz Grycan

P.S.
W dniach 29 kwietnia - 3 maja 2004 r. po raz kolejny we Wrocławiu będzie przebywał mistrz Chen Xiaowang spadkobierca stylu chen taijiquan. Serdecznie zapraszam do udziału w jego seminariach. Warto skorzystać ze specjalnej zniżki dla osób uczestniczących tylko w pierwszym dniu, gdzie będzie nauczany i korygowany "chan si gong" (w tym "zhang zhuan"). Przypominam, że ten uniwersalny materiał jest podstawą każdego stylu taijiquan, a kontakt z tak wielkim ekspertem jest niezwykle inspirujący. Więcej informacji w serwisie "World Chen Taiji Association - Poland" (www.chentaiji.pl).

P.S.2
W sobotę 8 maja 2004 r. we Wrocławiu odbędzie się "I Ogólnopolski Festiwal Sztuk Walki". Zapraszam do udziału w nim. Więcej szczegółów na stronie: http://www.headhunters.org.pl/festival/main.html

P.S.3
Gorąca prośba do autorów tekstów. Proszę o nie czekanie na ostatnią chwilę i jak najszybsze przysyłanie materiałów do specjalnego jubileuszowego wydania "Świata Nei Jia", które chciałbym opublikować w internecie pod koniec kwietnia. Dziękuję :-).

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.