magazyn Świat Nei Jia
NR 36 (CZERWIEC 2004)

Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono go na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo (jako jedną stronę).

Spis treści:

Powrót do strony głównej


WSTĘP

Witam w kolejnym numerze "Świata Nei Jia".

Dziękuję za listy oraz wypełnione ankiety. Przyznaję, że ich lektura wprawia mnie w spore zdumienie. Wasze oczekiwania w stosunku do tego magazynu są tak olbrzymie, że nawet duży zespół wydawniczy nie podołał by temu. Większość internautów, która przysyła do mnie listy, zapomina lub w ogóle nie bierze pod uwagę, że te strony tworzone są tylko przez jedną osobę. "Świat Nei Jia", jak i cały ten serwis, jest dziełem tylko jednego pasjonata, który poświęca swój wolny czas i całkowicie charytatywnie wykonuje tą pracę. To tylko małe prywatne strony, a nie jakiś wielki oficjalny rządowy magazyn dotowany przez państwo. Mam bardzo ograniczone możliwości publikowania nowych materiałów, bo nie posiadam żadnych funduszy na opłacenie ich. Ten magazyn dostajecie za darmo, bo autorzy tekstów są pasjonatami i udostępniają mi swoje artykuły nieodpłatnie, aby szerzej propagować sztuki walki.

Ponieważ czytelnicy "Świata Nei Jia" mają bardzo różne zainteresowania oraz poziom wiedzy na te tematy, staram się aby materiały zawarte w nim, były jak najbardziej zróżnicowane, aby każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie, zarówno laik jak i ktoś bardziej zaawansowany. Niektóre teksty są lepsze inne trochę gorsze, ale wydaje mi się, że w każdym można znaleźć coś ciekawego i inspirującego dla siebie, dlatego je tutaj publikuję.
Bardzo łatwo jest krytykować zawartość magazynu i wysuwać żądania o coś innego, ale trudno jest zrobić coś samemu. Jeżeli macie tyle pomysłów, to poświęćcie trochę czasu i napiszcie lub opracujcie jakieś artykuły. Jeżeli choć raz spróbujecie to zrobić, wtedy bardzo szybko docenicie pracę innych i nabierzecie szacunku dla osób, które dzielą się z Wami swoją mniejszą lub większą wiedzą i doświadczeniem.


Przepraszam za brak odzewu na e-maile. Mam już olbrzymie zaległości w odpowiadaniu na korespondencję. Zadajecie mi bardzo dużo szczegółowych pytań, a ja niestety nie mam wystarczającej ilości wolnego czasu, aby na nie wszystkie odpowiedzieć. Pamiętajcie, że tworzenie tego serwisu wymaga sporej pracy, a ja także muszę kiedyś spać.
Namawiam Was do odwiedzania forum dyskusyjnego "Neijia". Jego członkami są także eksperci różnych sztuk walki i możecie skorzystać z ich pomocy w rozwiązywaniu Waszych problemów oraz w pogłębianiu wiedzy na różne tematy.

Zapraszam do lektury magazynu.

Tomasz Grycan

P.S.
Mam gorącą prośbę do tych wszystkich osób, które umieściły na swoich stronach link do mojego serwisu, aby uaktualniły go. Przypominam, że nowy adres to: www.neijia.net a nowy e-mail do korespondencji to:

P.S.2
Osoby zainteresowane praktyką chen taijiquan mają wiele okazji do ćwiczenia u "źródła". Na przełomie września i października planowane jest w Poznaniu seminarium z Mistrzem Chen Jun, najstarszym synem Mistrza Chen Xiaowang, a w listopadzie w Krakowie i Warszawie mają odbyć się seminaria z Mistrzem Chen Yingjun, średnim synem Mistrza Chen Xiaowang. Szczegółowe informacje można znaleźć w serwisie "World Chen Taiji Association - Poland" (www.chentaiji.pl).

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.