magazyn Świat Nei Jia
NR 40 (LUTY-MAJ 2005)
JUBILEUSZOWE WYDANIE

Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono go na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo (jako jedną stronę).

Spis treści:

Powrót do strony głównej


WSTĘP

Witam wszystkich po długiej przerwie.

Ten rok obfituje w wiele niefortunnych wydarzeń. Miałem serię awarii, które zakończyły się całkowitą katastrofą. Spalił mi się komputer i straciłem wszystkie dane jakie miałem na dysku, w tym gotowe już do opublikowania lutowe wydanie magazynu "Świat Nei Jia". Ponieważ z powodu nieustannych problemów technicznych nie byłem w stanie zrobić na czas archiwum, więc nie mogłem odzyskać artykułów (a także listów), które od Was dostałem.

Po tym zdarzeniu rozesłałem e-maile z prośbą o ponowne przesłanie materiałów. Ponieważ niezbędny był pewien okres czasu, aby na nowo zebrać i opracować wszystko, więc postanowiłem w kwietniu wydać podwójny numer magazynu. Niestety wiele tekstów już do mnie nie trafiła. Mam bardzo dużo obiecanych artykułów, ale ich autorzy ciągle zwlekają z ich nadesłaniem, a tygodnie bardzo szybko mijają. Nadszedł maj z dwoma długimi weekendami i wszyscy myślą więcej o odpoczywaniu niż o pracy. Postanowiłem już dłużej nie czekać i opublikować to wydanie z mniejszą ilością materiałów niż pierwotnie planowałem.

Wiosną 1998 ukazał się pierwszy numer magazynu "Świat Nei Jia". Od tego czasu minęło 7 lat i to wydanie jest jubileuszowym. Chciałbym z tej okazji serdecznie podziękować wszystkim autorom artykułów, którzy przysyłali mi swoje materiały. Bez Waszej pomocy te strony nie mogłyby istnieć. Mam nadzieję, że grono aktywnych osób będzie się stale powiększało i magazyn będzie jeszcze bardziej bogatszy tematycznie.

A teraz trochę zbiorowych odpowiedzi na korespondencję od Was.


Na początku każdego artykułu, który jest publikowany w "Świecie Nei Jia", znajduje się tytuł i dane jego twórcy. Wiele osób czytając tekst zatrzymuje się na jego końcu czyli na dole strony i zapomina o informacjach na górze. Ponieważ na końcu znajduje się stopka magazynu z moim adresem e-mail, więc automatycznie przypisują mi autorstwo artykułów i wysyłają mi szczegółowe pytania zamiast do ich prawdziwych autorów. Bardzo proszę o bardziej uważną lekturę i wysyłanie listów do źródła informacji, wtedy szybciej otrzymacie odpowiedzi na nurtujące Was problemy.


Sporo osób myli słowo "neijia" z "ninjia" i traktuje mnie jak wielkiego eksperta "ninjitsu". Dostaję dużo e-maili z pytaniami dotyczącymi tej japońskiej sztuki walki. Niektórzy nawet uważają mnie za mistrza i tytułują "sensei".
Moja wiedza na temat ninjitsu jest niewielka i na pewno nie jestem mistrzem, więc nie przysyłajcie do mnie listów w tej sprawie.


Egoizm nieustannie wypływa z e-maili, które do mnie przychodzą. W listach ciągle silnie przebijają się: "chcę", "chcę", "chcę". W korespondencji bardzo rzadko pojawiają się magiczne słowa: "proszę" i "dziękuję".

Dostaję wiele e-maili o mniej więcej takiej treści:
Prześlij szybko info o "x", "y " i "z".
Litery "x", "y " i "z" to tematy, które interesują daną osobę. List jest krótki i nie podpisany.

Dlaczego mam poświęcać swój czas dla jakiegoś anonima, w dodatku grubianina? Od tej pory jeżeli w liście nie pojawi się chociaż jedno magiczne słowo ("dzień dobry", "proszę", "dziękuję" lub "do widzenia"), to nie będę spieszył się z odpowiedzią... A biorąc pod uwagę olbrzymią ilość napływających listów, może to potrwać bardzo długo....
Jeżeli chcecie szybko uzyskać jakieś informacje, to użyjcie magii....


Nieustannie przychodzą też listy kierowane do mnie w liczbie mnogiej. Nie wiem jak jeszcze bardziej czytelniej mógłbym zaznaczyć, że ten serwis jest dziełem tylko jednej osoby.


Powoli zbliżają się wakacje. Życzę Wam słonecznej pogody i aktywnego wypoczynku. Ci, którzy nie wiedzą jeszcze jak wykorzystać ten czas, zapraszam do odwiedzenia internetowych serwisów różnych szkół sztuk walki, które organizują w okresie letnim wiele specjalnych imprez.

Zapraszam do lektury magazynu.

Tomasz Grycan

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej