magazyn Świat Nei Jia
NR 41 (GRUDZIEŃ 2005)

plakat

Kino

"SAN WA" ("MIT")
Tomasz Grycan

Qin Shihuang, pierwszy cesarz w historii Chin, sławił się wieloma dziełami, między innymi rozpoczął budowę Wielkiego Muru. Do dzisiaj krążą legendy na temat jego grobowca, który budowało setki tysięcy niewolników. Kiedy zakończyli swoją pracę, zostali żywcem pogrzebani, aby uchronić tajemnicę budowli. Drastyczne metody okazały się bardzo skuteczne, bo do dzisiaj nikomu nie udało się odnaleźć wejścia do cesarskiego mauzoleum.

Archeolog Jack (Jackie Chan) od wielu lat bada starożytny mit o Qin Shihuang. Razem ze swoim kolegą z dzieciństwa, naukowcem Williamem, wyrusza do Indii, gdzie w jednej ze świątyń odnajduje miecz z czasów dynastii Qin oraz tajemniczy kryształ, który umożliwia lewitację. Badacze stopniowo trafiają na kolejne wskazówki, które mogą pomóc odkryć legendarny grobowiec.

Akcja "The Myth" toczy się równolegle w dwóch czasach. Współczesne poszukiwania cesarskiego mauzoleum przeplatane są przygodami księżniczki Ok-soo oraz generała Meng-yi w epoce Qin.

Chociaż film jest bajką, to jednak doskonale zrealizowaną i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Szybka akcja, brawurowe sceny walk, piękne kobiety, cudowne krajobrazy i romantyczna historia. "The Myth" na pewno warto obejrzeć. Jackie Chan znowu udowodnił, że mimo mijających lat jego gwiazda wciąż mocno świeci na ekranie i jak zawsze przyciąga tłumy do kin.

  

Polecam przewodni utwór "Endless love" w wykonaniu duetu Jackie Chan i Kim Hee Sun. Ciepła, subtelna muzyka doskonale oddaje emocje, które przeżywają główni bohaterowie tej opowieści.

Obsada:
Jackie Chan = Jack / general Meng-yi
Hee-seon Kim = Ok-soo
Tony Leung Ka Fai = William
Mallika Sherawat = indyjska księżniczka
Min-su Choi
Bing Shao
Zhou Sun
Patrick Tam
Ken Wong
 
reżyseria = Stanley Tong
scenariusz = Hai-shu Li, Stanley Tong, Hui-Ling Wang
muzyka = Gary Chase, Nathan Wang

Oryginalny tytuł:
"San Wa" ("The Myth")

Produkcja:
Chiny / Hong Kong, 2005

Gatunek:
akcja, przygodowy, komedia, fantasy

Internet:
www.themyth.jce.com.hk
www.monkeypeaches.com/themyth.html

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.