magazyn Świat Nei Jia
NR 32 (PAŹDZIERNIK 2003)

plakat

Kino

"SO CLOSE" ("ZABÓJCZE TRIO")
Tomasz Grycan

Kino akcji zdominowane jest dzisiaj przez mężczyzn. Twardzi bohaterowie grani przez takich aktorów jak: Arnold Shwarzenegger czy Sylvester Stallone, powszechnie królują na ekranie. Kobiety są w tych produkcjach tylko dodatkiem i nie mają szans zaprezentować, że coś potrafią. Bardzo mało jest filmów, w których fabuła oparta jest głównie o role kobiece. Taką niewątpliwą perełką jest "So Close". Bohaterki są piękne, inteligentne i niesamowicie sprawne fizycznie. Oglądanie ich w akcji, to prawdziwa przyjemność.

"So Close" jest filmem ze wszech miar nietypowym. To połączenie kina akcji, komedii, romansu i dramatu. Są w nim chwile komiczne, a zarazem zmuszające do zadumy. Na pewno zasługuje on na szczególną uwagę. Zdecydowanie wyróżnia się w zalewie tandetnych produkcji na rynku.

 

Choć w filmie jest bardzo dużo efektów specjalnych i walk z wykorzystaniem tzw. "linek", to jednak ujęcia zrobione są ze szczególnym wyczuciem i smakiem. Osobiście oczarowały mnie sceny walk z piosenką "Close To You" The Carpenters w tle. Poetyckie połączenie brutalności z delikatnością czyli czarująca Lynn (Qi Shu) strzelająca do ochraniarzy i poruszająca się między nimi jak nieuchwytny powiew wiatru, to coś co zostaje na długo w pamięci.

A teraz trochę o fabule filmu. Nieznany wirus komputerowy atakuje wielką firmę braci Chow. Niespodziewanie, tuż przed utratą całkowitej kontroli nad systemem, ratuje ich tajemniczy haker "Komputerowy Anioł". Następnego dnia w biurze pojawia się piękna kobieta o takim pseudonimie. Okazuje się, że jest to zawodowa zabójczyni i jeden z braci Chow zostaje zabity....

Obsada:
Qi Shu - Lynn
Vicki Zhao - Sue
Karen Mok - Hong Yat Hong
Seung-heon Song - Yan
Michael Wei - Mark

Reżyseria: Corey Yuen
Zdjęcia: Kwok-Man Keung
Muzyka: Sam Kao i Kenji Tan

Gatunek:
akcja/science-fiction

Rok produkcji: 2002

Oficjalna strona filmu:
www.so-close.com

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.