Kolorowy napis z ideogramami: Świat Nei Jia

NR 18 (CZERWIEC 2001)

WEBRING POLSKICH STRON, POŚWIĘCONYCH CHIŃSKIM SZTUKOM WALKI
Jaromir Śniegowski

Polskie Towarzystwo Rozwoju Chen Tai Ji Quan
chen@yoyo.pl

Polskojęzycznych stron, poświęconych temu zagadnieniu jest jeszcze niewiele - niewiele z nich zawiera coś więcej, niż wizytówki szkół i instruktorów, wobec czego nie można z nich zasięgnąć dokładnych informacji o stylu, jego metodach treningowych, formach i tradycjach. Trudno tu liczyć na wyszukiwarki - podadzą po prostu katalog stron, bez oceny ich zawartości, a sprawdzenie danych zajmie dużo czasu.

Moja inicjatywa, poparta przez Tomasza Grycana, redaktora "Świata Nei Jia" i Andrzeja Kalisza, autora jednego z najbardziej kompetentnych serwisów, omawiających wewnętrzne sztuki walki (www.yiquan.com.pl), ma za zadanie uzupełnić te braki. Już niedługo, po uzyskaniu zgody wszystkich zainteresowanych, będziecie mogli zobaczyć na stronach "index.html" lub "main.html" naszych serwisów niewielki odnośnik graficzny, którego kliknięcie będzie otwierało stronę z paroma (na razie) linkami. Prowadzić będą do stron i serwisów, na których znajdują się polskojęzyczne materiały, opisujące bliżej style walki, ich formy wraz z ich rolą w treningu czy nazwami ruchów, artykuły omawiające różne aspekty ćwiczenia i tłumaczenia tekstów źródłowych, właściwych dla danego stylu. Ważne jest dla nas, by serwisy te były względnie często aktualizowane.

Selekcjonując uczestników naszego webringu, podejmujemy się oceny zamieszczonych tekstów i ich przydatności dla osób trenujących, lub zastanawiających się nad podjęciem treningu, a nie wartości samej szkoły lub instruktora. Jeśli spotkamy w sieci jakiś nowe źródło takowych, gotowi jesteśmy do współpracy. Chodzi nam bowiem o to, by każdy chętny mógł szybko i bez zbędnego przeszukiwania wszystkich stron znaleźć możliwie pełną (i pewną) informację o interesującej nas dziedzinie.

Zakończenie prac nad tworzeniem webringu będzie ogłoszone na naszych stronach w dziale "Aktualności". Tam też podamy wygląd odnośnika graficznego i wstępną listę uczestników. Z góry zapraszam do żeglowania po naszych linkach. Mimo ubóstwa polskiej sieci, jest w niej jednak parę stron, z których zaczerpnąć można na prawdę kompetentne informacje.

logo webringu

Logo webringu

Z ostatniej chwili:
Webring już działa. Kliknij na jego ikonkę.

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.