magazyn Świat Nei Jia
NR 38 (PAŹDZIERNIK 2004)

Kino

"MY SASSY GIRL"
Tomasz Grycan

Gyeon-woo, leniwy student koreańskiego uniwersytetu, nieustannie szuka swojej wymarzonej towarzyszki życia. Przypadkowy splot wydarzeń sprawia, że na jego drodze pojawia się dziewczyna, która jest całkowitym przeciwieństwem idealnej partnerki. Choć z pozoru do siebie nie pasują, coś silnie przyciąga ich ku sobie i powoli zaprzyjaźniają się ze sobą.

  

  

"My Sassy Girl" to wspaniała komedia romantyczna. Zaiste, aby zdobyć taką dziewczynę jak bohaterka tego filmu, trzeba być nie lada wojownikiem. Dawniej chłopak słyszał od swojej dziewczyny: "Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby." Zdobycie krokodyla jest niczym w porównaniu do wyzwań, przed jakimi staje Gyeon-woo. Jeśli nie chce spełnić kaprysów swojej wybranki, słyszy od niej: "Chcesz umrzeć?". Nieustannie dopingowany w ten sposób robi co tylko może, aby zdobyć jej względy.

  

Kto powinien obejrzeć "My Sassy Girl"? Na pewno wielbiciele kina azjatyckiego, dobrych komedii romantycznych, a przede wszystkim ci, którzy chcą się zrelaksować i dużo pośmiać. Na Dalekim Wschodzie film stał się wielkim przebojem. W Korei w 2001 r. pobił wszystkie hollywoodzkie produkcje. Szybko zwrócił na siebie uwagę Amerykanów i wytwórnia "DreamWorks" zakupiła prawa do jego ponownego sfilmowania.

Obsada:
Cha Tae-Hyeon = Gyeon-woo
Jeon Ji-Hyeon = dziewczyna
Han Jin-Hie = ojciec dziewczyny
Hyun Sook-hee = matka dziewczyny
Kim In-Mun = ojciec Gyeon-woo
Song Wok-Suk = matka Gyeon-woo
Yang Geum-Seok = ciotka Gyeon-woo
Seo Dong-Won = dezerter
 
reżyseria = Gwak Jae-Yong
muzyka = Kim Hyun-Seok

Oryginalny tytuł:
"Yeopgijeogin geunyeo"

Gartunek:
komedia/romans

Produkacja:
Korea Południowa, 2001 r.

Internet:
www.yupgigirl.com

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.