magazyn Świat Nei Jia
NR 38 (PAŹDZIERNIK 2004)

Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono go na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo (jako jedną stronę).

Spis treści:

Powrót do strony głównej


WSTĘP

Jak pewnie zauważyliście ostatnie numery magazynu ukazały się z pewnym opóźnieniem. Spowodowane to było trudnościami obiektywnymi, czyli czekaniem na materiały, problemami technicznymi i brakiem odpowiedniej ilości wolnego czasu, aczkolwiek także pewien wpływ na to miały inne wydarzenia, które osłabiły mój zapał do tej pracy.

Taijiquan i dalekowschodnie sztuki walki są moją wielką pasją. Aby je szerzej propagować stworzyłem ten magazyn i działa on nieprzerwanie już ponad sześć lat. Mam zamiar dalej kontynuować to dzieło, ale czasami pojawiają się wątpliwości. Czy warto to jeszcze robić? Czy jest dla kogo?

Poświęcam swój wolny czas i siedzę przy tym po nocach, a potem ktoś kradnie to co robię i podpisuje się pod moją pracą. Nieustająco krytykowana jest zawartość magazynu oraz wysuwane są olbrzymie, wręcz astronomiczne żądania odnośnie nowych artykułów i materiałów. Do tego dochodzą listy od fanatyków religijnych, którzy uważają orientalne sztuki walki za dzieło szatana i żądają zamknięcia mojego serwisu, bo jest tworzony pod wpływem demonów. Ostatnio kilka razy próbowano włamać się do serwera i uniemożliwić działanie forum dyskusyjnego "Neijia".

Staram się, aby ten magazyn w jak najszerszy sposób bezstronnie przedstawiał informacje o olbrzymim bogactwie wschodnich sztuk walki. Aby jak najwięcej osób mogło znaleźć w nim coś dla siebie. Wydaje mi się, że w tym serwisie zebrałem naprawdę dużo materiałów, które mogą być pomocne w codziennej praktyce i stać się cenną inspiracją. Niewiele jest miejsc w internecie z takim bogactwem artykułów. Mimo to, istnieje spora grupa niezadowolonych, która nieprzychylnie odnosi się do mojego dzieła.

Ze statystyk wynika, że ciągle rośnie ilość odwiedzin moich stron, więc chyba są one potrzebne. Z drugiej strony wzrasta też liczba ataków na moją osobę. Biorąc to wszystko pod uwagę, zastanawiam się czy warto dalej nieść ten kaganek oświaty....? Ile osób naprawdę korzysta z mojej pracy...? Może nadszedł czas, aby "Świat Nei Jia" i cały ten serwis zakończył swój byt wirtualny....

Rozumiem, że czasy są ciężkie i większość z Was mimo dużych chęci nie może wesprzeć finansowo tego serwisu. Pamiętajcie jednak, że równie istotne jest wsparcie dobrym słowem. Tworzenie "Neijia" wymaga ode mnie sporego zaangażowania. Jeśli mam kontynuować tą pracę, muszę być pewien, że przynosi ona znaczący pożytek i naprawdę z tego korzystacie. Jeżeli za to co robię, mam być tylko atakowany, to chyba nie warto, abym dalej poświęcał swój czas na ten serwis....

Tomasz Grycan

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej