Kolorowy napis z ideogramami: Świat Nei Jia

NR 9 (GRUDZIEŃ 1999)


Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono je na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo.

Spis treści

 1. Wstęp.
 2. Prezentacja styli
  Taoistyczne Tai Chi
  Long Quan, czyli styl Smoka w Kung Fu
  Historia powstania Choy Li Fut Kung Fu
 3. II część wywiadu z Jarosławem Szymańskim
 4. Chi Kung
  "Luohan Shi Ba Shou" - fundament Shaolin Kung Fu
  Osiem Kawałków Brokatu (część 5).
 5. Pekin 99 -kolejne spotkanie z mistrzem.
 6. Historie prawdziwe, legendy i baśnie
  Sztuka żelaznej koszuli.
  Z "Anegdot o misztrzach i uczniach domu Hu".
 7. Międzynarodowa Szkoła Tai Chi Chuan Tomasza Nowakowskiego - polskie oddziały

Powrót do strony głównej.


Wstęp

Jak pewnie zauważyliście, doszło do kilku zmian na stronie głównej tego serwisu. Już ponad półtorej roku tworzę samodzielnie Internetowy Magazyn "Świat Nei Jia", poświęcając na to swój prywatny czas, a mimo to przez te wszystkie miesiące sygnowany był nazwą Stowarzyszenia Tradycyjnych Wschodnich Sztuk Walki i Chi Kung. Od tej pory strony, które tworzę, będą wyłącznie podpisywane moim własnym nazwiskiem.

Dziękuję za nadesłanie wypełnionych ankiet. Z ich treści wynika, że jesteście zadowoleni z mojej dotychczasowej działalności. W większości przypadków chcecie zwiększenia objętości magazynu i ilości zdjęć oraz częstotliwości jego ukazywania się, a jedynym minusem jest nieregularne ukazywanie się "Świata Nei Jia". Niestety na to ostatnie nie mam większego wpływu, jestem uzależniony od nadsyłanych artykułów, które bardzo często przychodzą ze sporym opóźnieniem. Każdy numer może zostać opublikowany dopiero, gdy zbierze się odpowiednia ilość materiałów. W związku z tym, jak na razie, będzie to tylko dwumiesięcznik, ale postaram się, aby ukazywał się bardziej regularnie.

To grudniowe wydanie jest dość znacznie powiększone (ilość tekstów i zdjęć) w stosunku do poprzednich. Zbliżają się święta i będziecie mieli dużo więcej wolnego czasu, by go spokojnie przeczytać. Napiszcie do mnie, co sądzicie o takiej formie magazynu (wielkości pliku, jak się ściąga itp.). Pamiętajcie, że tylko Ci, którzy nadeślą swoje uwagi, będą mieli wpływ na jego przyszły kształt i będzie odpowiadał ich oczekiwaniom.
Od tego wydania istnieją cztery możliwości ściągania magazynu "Świata Nei Jia" z internetu:
- pojedyncze artykuły (plik "html" i zdjęcia),
- całość (plik "html" i zdjęcia),
- wersja skompresowa (plik "zip"),
- osoby zainteresowane samymi tekstami mogą przed wejściem na te strony, wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej "ładowanie obrazków", w ten sposób szybko ściągną sobie sam tekst (plik "html").

Część Waszych uwag zamieszczonych w ankiecie, świadczy o tym, że niezbyt dokładnie czytacie to co znajduje się na stronie głównej tego internetowego serwisu. Otóż od początku jego istnienia oprócz magazynu "Świat Nei Jia", stałymi pozycjami są: "słownik pojęć i postaci związanych z wschodnimi sztukami walki", wydarzenia (seminaria, wykłady, pokazy, wystawy itp.)., "spis stron WWW różnych polskich organizacji sztuk walki"; oraz ich "zwykłe adresy", a także "lista książek o tej tematyce".

Na zakończenie chciałbym Wam życzyć wielu sukcesów (zwłaszcza przy zgłębianiu wschodnich sztuk walki) i spełnienia wszystkich marzeń w Nowym 2000 Roku. Mam też nadzieję, że będziemy się spotykali jeszcze wielokrotnie na tych stronach.

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej.