magazyn Świat Nei Jiamagazyn Świat Nei Jia

NR 50 (GRUDZIEŃ 2013)

Aby ułatwić czytanie pisma, przy obciążonych łączach, podzielono go na oddzielne pliki. Sam wybierasz poszczególne artykuły. Możesz też ściągnąć od razu całe czasopismo (jako jedną dużą stronę).

Spis treści:

Powrót do strony głównej


WSTĘP

Rok 2013 był pechowy dla magazynu "Świat Nei Jia" i świętowanie 15 lat istnienia nie było radosne. Niestety z powodu ciągłego braku wolnego czasu nie mogłem aktywnie zająć się tworzeniem stron w serwisie "Neijia", przez co powstały gigantyczne opóźnienia, a także astronomiczne zaległości w odpowiadania na korespondencję. Przepraszam osoby, którym nie odpisałem na listy.

Przyznaję, że w polskim piekiełku coraz trudniej jest tworzyć cokolwiek. Kiedy wieczorem zmęczony po całym dniu siadam do komputera z zamiarem nadrobienia zaległości i czytam pełne jadu e-maile skierowane do mnie, to praca nad stronami i artykułami przestaje być przyjemna. Nieustanne ataki podcinają skrzydła i zwyczajnie po ludzku przestaje się chcieć. Nie rozumiem tego, co dzieje się w naszym kraju. Skąd w ludziach tyle nienawiści i negatywnej energii?

Oto mały przykład. W moim serwisie "Neijia" jest strona, w której umieszczam linki do ciekawych miejsc w internecie związanych z tematyką sztuk walki i orientalnych systemów prozdrowotnych. Na samym dole jest umieszczony taki komunikat:
(...)
Jeżeli znasz jakieś ciekawe miejsca w Internecie, przyślij ich adresy (z krótką charakterystyką).
Jeżeli, któreś połączenie nie działa, napisz do mnie.
(...)

Każdy może przysłać adres dowolnego serwisu, który uważa za interesujący, a ja najpóźniej w ciągu kilku dni (w zależności od tego, kiedy będę miał trochę wolnego czasu) bezpłatnie umieszczam go na swojej stronie. Sytuacja wydaje się banalnie prosta i niezbyt skomplikowana. Wystarczy skopiować link, wkleić go do e-maila i napisać coś o treści, a potem wysłać do mnie.

Niestety bardzo często dostaję listy, które zaczynają się od zarzutów, że wbrew temu co głoszę, blokuję informacje i nie ma u mnie linka jakiejś szkoły lub nauczyciela. Tworzone są jakieś teorie spiskowe o cenzurze i jestem obrzucany błotem. Padają wulgarne i pełne nienawiści słowa. Nie rozumiem, skąd bierze się pomysł, że jeśli czegoś nie ma na stronie, to jest to moje celowe działanie??? Ten serwis jest tworzony tylko przez jednego pasjonata, który robi to w swoim wolnym czasie. Staram się dzielić z Wami różnymi informacjami, ale nie przeczesuję ciągle internetu i na pewno nie wiem o wszystkim. Dlatego niezbędna jest Wasza pomoc, bo tylko w ten sposób mogę uzupełnić brakujące dane.

Jeśli w magazynie "Świat Nei Jia" nie ma artykułów o jakimś systemie, nauczycielu lub wydarzeniu, to nie znaczy, że coś ukrywam, tylko nie mam materiałów na ten temat. Jeśli chcecie czytać o tym, co ćwiczycie, to namówcie swoich instruktorów, aby szerzej zajęli się propagowaniem tego, co robią. Każdy może napisać tekst o czymś interesującym i podzielić się z innymi swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Ponieważ tym razem opóźnienie wydania tego magazynu jest bardzo duże, więc pojawiły się spore zaległości w publikowaniu artykułów. Przepraszam wszystkich autorów za tą sytuację. Mam nadzieję, że następny numer ukaże się już terminowo i "Świat Nei Jia" będzie znowu regularnie pojawiał się w internecie.

Zapraszam wszystkich do lektury nowych i starych tekstów.

Tomasz Grycan

Powrót do spisu treści


Strona została przygotowana przez Tomasza Grycana.

Wszelkie pytania i uwagi dotyczące serwisu "Neijia" proszę przesyłać na adres:

Uwaga! Zanim wyślesz e-mail, przeczytaj dokładnie F.A.Q.

Powrót do strony głównej